Аргентина – Бельгія. 5 питань матчу

Автор: Руслан Рудомский, UA-Футбол

5 июля 2014, суббота. 11:49

Аргентина – Бельгія. 5 питань матчу - изображение 11/4 фіналуАргентина – Бельгія. 5 питань матчу - изображение 2
Арбітр: Нікола Ріццолі (Італія)
Телетрансляція: Перший національний, Футбол 2

Абсолютно різними видались перші два чвертьфінали: в одному ми спостерігали безбарвну битву двох тактик, а в іншому – безшабашну відкриту щиру гру. Як воно буде сьогодні – важко сказати, тому що принаймні в цьому матчі зійдуться абсолютно різні команди, які сповідують різні підходи.

Для Аргентини вихід у півфінал буде сприйматись як ледь не програма-мінімум, в той час як для Бельгії – повторенням історичного досягнення. Бельгійці зараз мають найталановитіше покоління футболістів за весь час існування збірної і єдине, що може завадити їм реалізуватись на всі 100% – це молодий малодосвідчений тренер. Поки що "Червоні дияволи" виїжджали або на тому, що суперник був слабкішим (Алжир і Південна Корея), або на індивідуальних якостях певних футболістів (Росія). І лише в матчі проти США бельгійці продемонстрували справді яскраву командну гру.

Аргентина ж на цьому Мундіалі демонструє чудеса прагматизму. Хлопці Алехандро Собельї ще жодного разу не продемонстрували гри, яку можна було б назвати чемпіонською, при цьому примудрились виграти всі свої матчі. Виграти, в першу чергу, завдяки Ліонелю Мессі, який поки що тягне команду на собі. Чи зможе він стати аргентинським Роберто Баджо і дотягнути її до фіналу – скоро дізнаємось.

Пройдімось по головним пунктам цього протистояння:

1. Пишемо "Аргентина", а маємо на увазі "Мессі"? Можна скільки завгодно говорити, що збірна Аргентини – це не тільки Ліонель Мессі, а й десяток інших висококласних футболістів, однак ми все прекрасно бачимо. На цьому Мундіалі жодна аргентинська перемога та жоден аргентинський гол не обійшлись без участі кращого футболіста сучасності, тому перебільшити роль Мессі просто неможливо. З одного боку аргентинцям добре, що Мессі виступає саме за них, а з іншого – така "Мессізалежність" за певних обставин може зіграти з ними злий жарт. Ану як бельгійці повністю виключать Ліонеля з гри? Що тоді? Як буде будувати гру Алехандро Собелья в такому випадку? А виключити Мессі з гри в окремо взятому матчі дуже навіть можливо – гра "Мілан" – "Барселона" (2:0) з позаминулої Ліги чемпіонів наглядний тому приклад.

2. Чи зіграють Томас Вермален та Серхіо Агуеро? Бельгійський захисник травмувався у матчі проти збірної Росії і вже пропустив два матчі. У нього було пошкодження правого стегна, однак вже у вівторок Томас відновив тренування і має непогані шанси сьогодні вийти на поле. Що стосується аргентинського нападника, то він травмувався дещо пізніше і йому взагалі пророчили лікування до кінця турніру. Однак згодом лікарі переглянули свій діагноз і вже в середу він провів перше тренування з м'ячем. Його шанси зіграти у чвертьфіналі дещо менші, аніж у Вермалена, однак вони є. Все залежатиме від самопочуття футболіста і бажання тренера йти на ризик.

3. Хто зазнає першої поразки на турнірі? Обидві збірні виграли всі свої попередні матчі, тому поразка стане для кожної з них першою на цьому чемпіонаті світу (і одночасно останньою). Аргентина перемогла Боснію і Герцоговину (2:1), Іран (1:0), Нігерію (3:2) і Швейцарію (1:0), а Бельгія, у свою чергу, Алжир (2:1), Росію (1:0), Південну Корею (1:0) та США (2:1). При цьому гру, яку демонстрували обидві команди, аж ніяк не можна назвати видовищною і впевненою. Виняток становить хіба що матч бельгійців у 1/8-й фіналу, де вони нарешті заграли так, як від них чекали з самого початку турніру. Власне, тому у Бельгії й буде невеличка перевага – вони свою гру вже віднайшли, в той час як аргентинці ще перебувають у пошуку (не хочеться вірити, що оте, що ми спостерігали у їх виконанні до сьогодні, і є їх справжньою грою).

4. Чи буде Аргентині й надалі так щастити? Аргентинський фарт на цьому Мундіалі – це ціла окрема тема. Для початку аргентинці отримали одну з найслабкіших груп, однак навіть за таких обставин мали проблеми у кожному матчі. Боснійців за абсолютно нічийної гри їм вдалося обіграти завдяки автоголу суперника і голу Мессі на останніх хвилинах. У матчі проти іранців аргентинці взагалі грали гірше, за свого суперника, однак гол Мессі на останніх хвилинах приніс їм перемогу. Матч проти нігерійців вдався значно краще, однак та ж сама вирвана мінімальна перемога. І, нарешті, гра в 1/8-й фіналу проти швейцарців могла взагалі підвести риску під виступом збірної Аргентини на цьому чемпіонаті світу, однак на останніх хвилинах додаткового часу Мессі організував гол Ді Марії, після чого швейцарець Джемаілі влучив у штангу. Але будь-який фарт рано чи пізно закінчується, тому одному з претендентів на титул потрібно перестати валяти дурня і братись за розум.

5. Чи зможе Бельгія повторити своє історичне досягнення? На ЧС-1986 збірна Бельгії добилась свого найбільшого успіху – посіла високе четверте місце. Тоді бельгійці хоч і не дуже впевнено, зате дуже весело крокували турнірною сіткою, поки їх не зупинила… збірна Аргентини. Сталося це, щоправда, аж у півфіналі. Тоді аргентинці перемогли з рахунком 2:0 (обидва голи на рахунку Дієго Марадони) і у підсумку стали чемпіонами світу. Окрім 1986-го року бельгійці ніколи далі 1/8-ї фіналу не проходили, тому цьогорічний чвертьфінал також є непоганим досягненням – певну частину виданих авансів це покоління бельгійських футболістів вже виправдало. Чи зупиняться вони на досягнутому – питання відкрите.

Запитання автору ви можете задати на конференції.

Тэги: 2014, 5 вопросов, Аргентина, Бельгия, ЧМ-2014