Аргентина - Бельгія 1:0. Перший півфінал за 24 роки

Автор: Руслан Рудомский, UA-Футбол

5 июля 2014, суббота. 20:52

Чемпіонат світу з футболу 2014. 1/4 фіналу

Аргентина - Бельгія 1:0. Перший півфінал за 24 роки - изображение 1Аргентина - Бельгія 1:0. Перший півфінал за 24 роки - изображение 2

Бразилія. Бразиліа. "Національний"

Головний арбітр: Нікола Ріццолі (Італія)

Аргентина - Бельгія 1:0

Гол: Гонсало Ігуаїн 8

Аргентина: Серхіо Ромеро, Есек'єль Гарай, Пабло Сабалета, Лукас Білья, Анхель Ді Марія (Енцо Перес 33), Гонсало Ігуаїн (Фернандо Гаго 81), Ліонель Мессі, Хав'єр Маскерано, Мартін Демікеліс, Есек'єль Лавессі (Родріго Паласіо 71), Хосе Марія Басанта

Бельгія: Тібо Куртуа, Тобі Алдервейрельд, Венсан Компані, Ян Вертонген, Аксель Вітсель, Кевін Де Брюйне, Маруан Феллайні, Еден Азар (Насер Шадлі 76), Кевін Міральяс (Дріс Мертенс 60), Даніель ван Бюйтен, Дівок Орігі (Ромелу Лукаку 60)

Попередження: Лукас Білья 75 - Еден Азар 53, Тобі Алдервейрельд 68

Аргентина - Бельгія 1:0. Перший півфінал за 24 роки - изображение 3

Збірна Аргентини / фото - repubblica.it

Аргентина - Бельгія 1:0. Перший півфінал за 24 роки - изображение 4

Збірна Бельгії / фото - repubblica.it

Перший чвертьфінал дня очікувався з великим інтересом, тому що це була остання пара, переможець якої не був очевидним до початку гри. І Аргентина, і Бельгія сьогодні є достатньо сильними збірними, спроможними на більші подвиги, аніж місце у вісімці найкращих команд світу.

Напередодні матчу обидві команди мали по одній втраті: Томас Вермален і Серхіо Агуеро хоч і почали тренуватись після своїх травм, однак на футбольне поле їм виходити ще рано. Алехандро Собелья виставив досить змінений склад, у порівнянні з грою проти Швейцарії: лише атакувальна ланка залишилась без змін, з Ігуаїном на вістрі атаки і Ді Марією, Мессі та Лавессі під ним, тоді як у опорній зоні замість Гаго вийшов Білья, а в захисті замість Рохо і Фернандеса – відповідно Басанта і Демікелес. А ось у бельгійців відбулась лише одна заміна: замість Дріса Мертенса в атаці вийшов Кевін Міральяс.

Гра розпочалась зі спроб кожної з команд встановити свій контроль над м'ячем, наче натякаючи всім, що вони наперед готові до додаткового часу. Однак всі плани "зіпсував" рикошет після передачі Анхеля Ді Марії, після якого на ударній позиції опинився Гонсало Ігуаїн і в дотик з лінії карного майданчика відправив м'яч у під дальню штангу.

Аргентина - Бельгія 1:0. Перший півфінал за 24 роки - изображение 5

Гол / фото - repubblica.it

Несподівано повівши в рахунку, аргентинці перейшли до його утримання і темп гри дуже скоро спав до тренувального. Ближче до середини першого тайму команди практично пішки ходили по полю, очікуючи водопойного тайм-ауту (матч розпочався о 13:00 за місцевим часом і температура повітря у столиці Бразилії перевищувала 30 градусів).

Аргентина - Бельгія 1:0. Перший півфінал за 24 роки - изображение 6

Коротше кажучи, футболісти збірної Аргентини вміло "сушили" гру, не дозволяючи бельгійцям проводити свої швидкі атаки-контратаки. Однак, не все пішло за планом Собельї: на 30-й хвилині отримав пошкодження Анхель Ді Марія і через три хвилини замість нього вийшов Енцо Перес. Дещо скрасив невиразну у першому таймі гру обмін гольовими моментами за кілька хвилин до перерви: спочатку Лео Мессі зі штрафного вистрілив над перекладиною, а за дві хвилини Міральяс головою після подачі Вертонгена пробив зовсім поруч зі штангою.

Другий тайм став логічним продовженням першого – та ж гра першим номером у виконанні аргентинців, які більше заважали грати супернику, аніж грали самі. Однак навіть за такої гри вони були ближчими до того, щоб забити другий гол, аніж бельгійці – щоб відігратись. На 55-й хвилині сольний прохід Ігуаїна завершився його ж ударом у перекладину.

Аргентина - Бельгія 1:0. Перший півфінал за 24 роки - изображение 7

Маруан Феллайні уособлює сьогоднішню збірну Бельгії / фото - repubblica.it

Після цього Марк Вілмотс одразу ж освіжив напад і свіжі Лукаку з Мертенсом побігли розривати аргентинський захист. Ну, розривати – це голосно сказано, однак кілька небезпечних атак бельгійці тут же провели. Одну з них завершував трохи неточним ударом Фелайні, а друга завершилась неоковирним ударом Де Брюйне і небезпечним рикошетом від Гарая, після якого м'яч у ближньому кутку виловив Ромеро. Це був перший удар у площину аргентинських воріт, між іншим (щоправда, у площину протилежних воріт ударів, крім голу, також не було).

Але недовго бельгійська музика грала. Аргентинці поступово відсунули гру від своїх воріт, залишивши супернику можливість перепасовуватись лише на своїй половині поля. Ближче до фінального свистка "Червоні дияволи" пішли ва-банк і на 85-й хвилині створили непоганий момент, однак після удару все того ж Де Брюйне м'яч знову влучив у захисника і пролетів поруч зі штангою. Останній же шанс врятувати гру у збірної Бельгії був уже в доданий арбітром час: на 90+5-й хвилині спочатку Лукаку, а потім і Вітсель втратили відмінні нагоди стати героями матчу. Перший не зумів як слід прострілити з вигідного положення, а після удару останнього з лінії карного майданчика м'яч вкотре пролетів поруч з каркасом воріт.

Ось так завершилась бельгійська казка на зелених полях Бразилії. А збірна Аргентини залишившись вірною своєму, вже можна казати, фірмовому стилю впевнено пройшла до півфіналу. Вперше з 1990-го року. Її суперник стане відомий через кілька годин.

Аргентина - Бельгія 1:0. Перший півфінал за 24 роки - изображение 8