Гондурас - Швейцарія 0:3. Бенефіс Шакірі

Автор: Руслан Рудомский, UA-Футбол

26 июня 2014, четверг. 00:52

Гондурас - Швейцарія 0:3. Бенефіс Шакірі - изображение 1

Чемпіонат світу з футболу 2014. Група Е. 3-й турГондурас - Швейцарія 0:3. Бенефіс Шакірі - изображение 2

Бразилія. Манаус. Стадіон: "Амазонія"
Гондурас - Швейцарія 0:3
Голи: Шердан Шакірі 6, Шердан Шакірі 31, Шердан Шакірі 71

Гондурас: Ноель Вальядарес, Мейнор Фігероа, Віктор Бернандес, Хуан Гарсія, Уілсон Паласіос, Джеррі Бенгтсон, Карло Костлі (Джеррі Паласіос 40), Бонек Гарсія (Енді Нахар 77), Роджер Еспіноса (Марвін Чавес 46), Хорхе Кларос, Брайан Бекелес

Швейцарія: Дієго Бенальо, Стефан Ліхтштайнер, Гекхан Інлер, Граніт Джака (Міхаель Ланг 77), Валон Бехрамі, Рікардо Родрігес, Адмір Мехмеді, Йосіп Дрміч (Харіс Сеферовіч 74), Йохан Джуру, Фабіан Шьор, Шердан Шакірі

Попередження: Уілсон Паласіос 66

Останній матч у нестерпному за кліматичними показниками Манаусі випало грати Швейцарії і Еквадору. Щоб забезпечити собі місце у 1/8-й фіналу, європейцям потрібно було перемагати з розгромним рахунком – тоді можна було б не дивитись з острахом у бік Ріо-де-Жанейро, не у паралельному матчі Еквадор грав з Францією.

Досвідчений Отмар Хітцфельд врахував помилки попередніх європейських збірних, що грали у цьому місті і напередодні не навантажував свою команду біговими вправами. Швейцарці займались гімнастикою, розминались, але майже не бігали, тому до вирішального матчу підійшли максимально свіжими. Також спрацювала ставка на швидкий гол: те, що не вдалося Шердану Шакірі на 3-й хвилині (голкіпер ногою зумів відбити м'яч), вдалося йому ж на 6-й. При чому гол вийшов дуже видовищним: гравець мюнхенської "Баварії" змістився з правого флангу в центр і завдав розкішного обвідного удару під перекладину поблизу дальнього кута. Голкіпер був повністю безсилим щось зробити.

Повівши у рахунку, швейцарці знизили темп гри і дозволили супернику навіть перехопити ініціативу. І тут стали очевидними величезні проблеми європейців у захисті. Провалювались як опорні півзахисники Інлер з Бехрамі, так і центрбеки Шьор з Джуру. І це добре, що напад у Гондурасу не рівня французькому, бо рахунок дуже швидко зрівнявся б. При цьому й у нападі швейцарці перестали бути монолітним колективом, збившись на індивідуальні дії окремих виконавців. Більше всіх серед них виділявся Шакірі, який і партнерів на ударні позиції намагався вивести, і сам неодноразово пробивав по воротам (на 21-й хв. було дуже небезпечно – поруч зі штангою).

Гондурас - Швейцарія 0:3. Бенефіс Шакірі - изображение 3

Герой матчу Шердан Шакірі / фото - repubblica.it

Зрівнюватись рахунок мав на 22-й хвилині, коли після подачі кутового і невпевненої гри швейцарських захисників Брайан Бекелес з розвороту завдавав удару, але не влучив у ворота. А через деякий час рахунок став 0:2 – це невтомний Шердан Шакірі реалізував вихід сам на сам з голкіпером збірної Гондурасу. Після цього команди намагались спокійно дограти перший тайм, але у них цього не вийшло. Спочатку травмувався гондурасець Карлос Костлі, якого довелося міняти ще до перерви. Після цього Дієго Бенальо постраждав під час зіткнення з Уілсоном Паласіосом – на щастя тут все минулося. А за три хвилини до кінця тайму Йосіп Дрміч міг зняти всі питання щодо виходу до 1/8-ї фіналу, але не зумів переграти голкіпера.

Другий тайм розпочався з атак Гондурасу і невдовзі ця команда мала забивати гол: Джеррі Бенгтсон обіграв голкіпера швейцарців і пробив уже в порожні ворота, але Рікардо Родрігес вибив м'яч з самісінької лінії. Сталося це на 53-й хвилині, а на 62-й арбітри "проспали" пенальті у ворота збірної Швейцарії. Це Джеррі Паласіос був збитий Йоханом Джуру при спробі вийти сам на сам з голкіпером.

Що ж до протилежних воріт, то там продовжував феєрити Шакірі. Якби Шердан реалізував хоча б половину своїх моментів у цьому матчі, то рекорд Олега Саленка став би історією. Однак, футболіст "Баварії" обмежився лише хет-триком, забивши третій гол за дев'ятнадцять хвилин до кінця гри. Після цього номінальні гості зупинились, і кілька разів ледь не пропустили у свої ворота. Блискуче в цих епізодах грав Дієго Бенальо, який парирував небезпечні удари Клароса і Бенгтсона. Крім цього Джеррі Паласіос ще раз просив пенальті, однак цього разу арбітри правильно зробили, що не "купились" на його провокацію.

У підсумку аргентинський рефері Нестор Пітана зафіксував перемогу збірної Швейцарії, яка вивела цю команду до 1/8-ї фіналу. Там європейців вже очікує грізна Аргентина.

Запитання автору ви можете задати на конференції.

Тэги: Гондурас, Луис Фернандо Суарес, Оттмар Хитцфельд, ЧМ-2014, Швейцария