Хорватія - Мексика 1:3. Кожному по заслугам

Автор: Руслан Рудомский, UA-Футбол

24 июня 2014, вторник. 00:50

Хорватія - Мексика 1:3. Кожному по заслугам - изображение 1

Чемпіонат світу з футболу 2014. Група А. 3-й турХорватія - Мексика 1:3. Кожному по заслугам - изображение 2

Бразилія. Ресіфі. "Арена Пернамбуку"

Головний арбітр: Равшан Ірматов (Узбекистан)

Хорватія - Мексика 1:3

Голи: Іван Перішіч 87 - Рафаель Маркес 72, Андрес Гуардадо 75, Хав'єр Ернандес 82

Хорватія: Стіпе Плетикоса, Шиме Врсалько (Матео Ковачіч 58), Даніель Праньїч (Нікіца Елавіч 74), Іван Перішіч, Ведран Чорлука, Деян Ловрен, Іван Ракітіч, Лука Модріч, Даріо Срна, Маріо Манджукіч, Івица Оліч (Анте Ребіч 69)

Мексика: Гільєрмо Очоа, Маса Франсіско Родрігес, Рафаель Маркес, Ектор Еррера, Мігель Лаюн, Джовані дос Сантос (Хав'єр Ернандес 62), Ектор Морено, Андрес Гуардадо (Марко Фабіан 85), Орібе Перальта (Карлос Пенья 79), Пауль Агілар, Хосе Васкес

Попередження: Іван Ракітіч 9 - Рафаель Маркес 39, Хосе Васкес 66
Вилучення: Анте Ребіч 89

А поки господарі турніру виносили камерунське тіло, в Ресіфі збірні Хорватії та Мексики розіграли між собою другу путівку до 1/8-ї фіналу. Завдяки сенсаційному нічийному результату проти Бразилії, мексиканці мали кращі стартові позиції – їх влаштовувала нічия.

Тренер збірної Мексики Мігель Еррера в третьому матчі поспіль виставив один і той самий склад, втретє поспіль залишивши на лаві запасних Хав'єра Ернендеса (Чічаріто). Але якщо проти Камеруну крайні захисники швидше нагадувала відтягнутих форвардів (3-5-2), то сьогодні, як і в попередньому матчі проти бразильців, "ацтеки" почали великими силами в захисті (5-3-2). Хорвати ж традиційно зіграли в свою улюблену схему 4-5-1, зробивши деякі кадрові зміни: Шиме Врсалько зайняв місце лівого захисника, відправивши Даніеля Праньїча у півзахист, а Самміра на лаву запасних.

Керуючись турнірною необхідністю, хорвати одразу ж великими силами побігли вперед. Ловрен, Перішіч, Оліч по черзі загрожували воротам Гільєрмо Очоа, однак їх ударам бракувало влучності. Та незважаючи на невдачі у завершальній стадії, хорвати продовжували тиснути на суперника і здавалось, що ось-ось мексиканці "розсиплються". Але ні, футболісти в зелено-чорній формі зібрались і за допомогою швидких передач на ближнього партнера спочатку зуміли вийти з-під хорватського пресингу, а потім і взагалі перехопити ініціативу.

Що характерно, всі свої контратаки чи атаки мексиканці намагались завершувати ударами по воротам, що майже повністю позбавляло хорватів одного з їх козирів – швидких контрвипадів. Та й перший по-справжньому небезпечний момент стався саме біля хорватських воріт: на 16-й хвилині чергове просування мексиканців вперед за допомогою середнього пасу завершив дальнім ударом Ектор Еррера, по красивій траєкторії відправивши м'яч в перекладину.

Власне, то був єдиний удар "майже у площину воріт" за весь перший тайм – всі інші постріли йшли "у молоко". Щоправда, й серед них були досить небезпечні. Так, на 19-й хвилині Урібе Перальта замикаючи простріл пробив поруч зі штангою, а на 27-й Даніель Праньїч зарядив над перекладиною. Під кінець першого тайму гра дещо вирівнялась і, у підсумку, команди пішли на перерву з тим же доробком, який мали на момент стартового свистка.

Не дуже змінилась ситуація й на початку другого тайму – все та ж гра без ударів у площину воріт, переважно у центрі поля. Хіба що картинне падіння Перальти у карному майданчику на 48-й хвилині можна виділити, на яке арбітр справедливо не відреагував.

А в середині другого тайму Хорватія просто зупинилась. Чи то сили закінчились, чи пропала віра в те, що вдасться вирвати перемогу, чи то Мексика так додала, що на її фоні "шахові" загубились – точно невідомо. Але те, що Мексика почала буквально розривати хорватський захист – достеменний факт. Розв'язка мала б настати трохи раніше – на 65-й хвилині арбітри проґавили "волейбол" у виконанні Даріо Срни. Капітан збірної Хорватії та донецького "Шахтаря" відверто двома руками відбив м'яч, який летів у ворота його команди після удару Андреса Гуардадо.

Мексиканці довго сперечались з арбітром, ледь не побились з хорватами, але, зрештою, подали кутовий і ледь не відкрили рахунок – Ведран Чорлука виніс м'яч буквально з лінії воріт (цього разу за всіма правилами). А ще через п'ять хвилин м'яч таки опинився у воротах Стіпе Плетікоси. Це Рафаель Маркес виграв другий поверх і з лінії воротарського майданчика хитрим ударом переграв хорватського голкіпера.

Для таких хорватів це означало тільки одне – кінець всім сподіванням. А щоб взагалі ніяких сумнівів не закрадалось, Гуардадо оперативно забив другий гол. Андрес в дотик замкнув простріл від Ернандеса, який своїм виходом на заміну суттєво загострив дії свої команди в нападі. Бенефісом Чічаріто став третій гол мексиканців, забитий ним після подачі кутового.

У відведені їм до відльоту додому хвилини на футбольному полі, хорвати спромоглися на гол престижу. Це Іван Перішіч, отримавши пас від тезки Ракітіча, прискорився, увійшов до карного майданчика і поцілив у дальній кут. Для голкіпера збірної Мексики Гільєрмо Очоа цей гол став першим, пропущеним на турнірі, а хорватам він не приніс навіть миттєвої радості – з похнюпленими обличчями вони побрели до центру поля. Потім ще були вилучення за грубу гру Анте Ребіча (ага, це той, що не так давно забивав у ворота молодіжної збірної України) і неймовірний сейв Очоа після удару Перішіча вже у доданий час.

Неймовірно, але збірна Мексики, яка лише на останніх секундах матчу США – Панама отримала право поїхати на Мундіаль (американці в компенсований час зрівняли рахунок, і тут же вирвали перемогу в матчі, який для них вже нічого не значив), продемонструвала чи не найзмістовніший у своїй групі футбол і цілком заслужено вийшла до 1/8-ї фіналу! При цьому мексиканці жодного разу не програли. Що стосується хорватів, то вони непогано виглядали в матчі проти бразильців, блискуче проти камерунців, але сьогодні об'єктивно були слабшими. Тому й їдуть додому.

Запитання автору ви можете задати на конференції.

Тэги: Мексика, Мигель Эррера, Нико Ковач, Хорватия, ЧМ-2014