Нігерія - Боснія і Герцеговина 1:0. Ось вам і Суперорли

Автор: Руслан Рудомский, UA-Футбол

22 июня 2014, воскресенье. 02:50

Нігерія - Боснія і Герцеговина 1:0. Ось вам і Суперорли - изображение 1

Чемпіонат світу з футболу 2014. Група F. 2-й турНігерія - Боснія і Герцеговина 1:0. Ось вам і Суперорли - изображение 2

Бразилія. Куяба. "Арена Пантанал"

Нігерія - Боснія і Герцеговина 1:0

Гол: Пітер Одемвінгіє 29

Нігерія: Венсан Еньяма, Джозеф Йобо, Ефе Амброус, Ахмед Муса (Шола Амеобі 65), Пітер Одемвінгіє, Еммануель Еменіке, Джон Обі Мікел, Джувон Ошаніва, Оджені Оназі, Майкл Бабатунде (Крістантус Еджик Узені 75), Кеннет Омеруо

Боснія і Герцеговина: Асмір Беговіч, Емір Спахіч, Мухамед Бешіч, Міралем П'яніч, Звездан Місімовіч, Едін Джеко, Менсур Муйджа, Тоні Шуніч, Сенад Луліч (Сеяд Салиховіч 58), Харіс Медуньянін (Тіно-Свен Сушіч 64), Ізет Хайровіч (Ведад Ибишевіч 57)

Попередження: Джон Обі Мікел 82 - Харіс Медуньянін 6

Нігерія - Боснія і Герцеговина 1:0. Ось вам і Суперорли - изображение 3

Нігерія. Третій в нижньому ряду - Майкл Бабатунде / фото - repubblica.it

Нігерія - Боснія і Герцеговина 1:0. Ось вам і Суперорли - изображение 4

Боснія і Герцеговина. Четвертий у верхньому ряду - Тоні Шуніч / фото - repubblica.it

Перші свої матчі на цьому чемпіонаті обидві збірні провели дуже невиразно, можна навіть сказати: гірше, аніж вони можуть. І якщо Нігерія при цьому зуміла здобути очко у грі проти Ірану, то боснійці поступились збірній Аргентини і перед звітним матчем посідали останнє місце у Групі F.

Всупереч очікуванням, активніше у гру вступили чемпіони Африки. "Суперорли" ледь не зі стартовим свистком "налетіли" на ворота Асміра Беговіча, примусивши боснійців трохи попанікувати. Як результат – кілька ударів середньої гостроти і жовта картка боснійському захисникові Харісу Медуньяніну вже на 6-й хвилині гри.

Нігерія - Боснія і Герцеговина 1:0. Ось вам і Суперорли - изображение 5

Тоні Шуніч у грі / фото - repubblica.it

Поатаковавши ще кілька хвилин (під час яких Обі Мікел ледь не забив гол, пробивши зовсім поруч зі штангою), африканці послабили хватку і номінальні гості отримали простір для контратак. Одна з них навіть голом завершилась, однак новозеландські арбітри угледіли офсайд у Едіна Джеко і скасували взяття воріт. Як показав повтор – форвард Боснії і Герцеговини абсолютно чисто вийшов сам на сам з голкіпером нігерійців, а отже забив цілком правомірний гол. Чергова результативна помилка арбітрів на цьому Мундіалі…

Після цього гра дещо заспокоїлась, хоч боснійці й узяли її під свій контроль, а нігерійцям нічого не залишалось, як шукати щастя у контратаках. І, треба ж такому статись, дуже скоро знайшли! На 29-й хвилині Еммануель Еменіке здійснив сольний прорив правим флангом, втік від усіх, хто йог переслідував, і віддав точну передачу на не прикритого Пітера Одемвінгіє. Партнеру по нападу залишалось лишень у дотик з лінії воротарського майданчика не влучити у голкіпера, з чим він блискуче впорався. Боснійці довго сперечались з арбітром, у чомусь його переконуючи, однак новозеландець Пітер О'лірі був невблаганним – 1:0 на користь Нігерії.

Нігерія - Боснія і Герцеговина 1:0. Ось вам і Суперорли - изображение 6

Гол / фото - repubblica.it

До кінця тайму залишалось трохи більше чверті години, однак нічого аж надто небезпечного за цей час на футбольному полі не трапилось. Хіба що неточний удар Едіна Джеко на 45-й хвилині, та й то – з великою натяжкою.

Друга половина гри почалася досить спокійно. Здебільшого тому, що боснійці одразу заволоділи ініціативою і почали готувати свої атаки. Деколи навіть складалось враження, що вони так захоплюються підготовкою, що забувають атакувати. А якщо й траплялись якісь спроби загострити ситуацію поблизу чужих воріт, то нігерійські захисники все читали і перекривали.

Бачачи, що так діла не буде, головний тренер збірної Боснії Сефет Сушіч випустив свіжих гравців атакувального плану – Ведада Ібішевіча і Сеяда Салаховіча, знявши з гри нічого не продемонструвавшого Сенада Луліча.

Тим часом прудконогі нігерійські форварди продовжували тероризувати неповоротких боснійських захисників, серед який був і гравець луганської "Зорі" Тоні Шуніч (щоправда, до нього претензій може бути чи не найменше). Однак, відбувалось це здебільшого на контратаках і малими силами – без належної підтримки партнерів. А на 75-й хвилині вся увага була прикута до другого представника УПЛ – форварда луцької "Волині" Майкла Бабатунде. Щоправда, привід був дуже невеселим – нігерієць отримав травму і зміг залишити поле лише на лікарських ношах. Будемо сподіватись, що з футболістом все буде гаразд.

Нігерія - Боснія і Герцеговина 1:0. Ось вам і Суперорли - изображение 7

Майкл Бабатунде у грі / фото - repubblica.it

Чим менше часу залишалось до фінального свистка, тим частіше на передній план став виходити Едін Джеко. Футболіст "Манчестер Сіті" остаточно взяв на себе лідерські функції і повів команду вперед. Протягом останніх 20-25 хвилин складалось враження, що Джеко встигає все – і розвивати атаки, і завершувати їх своїми ударами. Щоправда, форварду відверто не щастило на завершальній стадії: то він ніяк не міг зачепитись за м'яч, то його ударам бракувало сили і точності. Найкращу нагоду врятувати матч (а разом з ним і турнір для своєї команди) Джеко не використав уже в доданий час: після подачі з правого флангу Едін прийняв м'яч і пробив з розвороту. Голкіпер збірної Нігерії Венсан Еньяма з великими труднощами зреагував на цей удар, перевівши м'яч в штангу.

А через кілька секунд пролунав фінальний свисток, який сповістив збірну Боснії і Герцеговини про те, що для неї чемпіонат світу закінчився. В останньому матчі вона може, хіба що, перешкодити іранцям поборотись за вихід до наступного раунду. Що стосується збірної Нігерії, то вона практично забезпечила собі місце у 1/8-й фіналу. Завадити їй може лише власна поразка від Аргентини в останньому турі з одночасною перемогою Ірану, причому один з цих матчів має завершитись з різницею у два голи.

Нігерія - Боснія і Герцеговина 1:0. Ось вам і Суперорли - изображение 8