Росія - Південна Корея 1:1. Так что у нас тєпєрь, двє послєдніх?

Росія - Південна Корея 1:1. Так что у нас тєпєрь, двє послєдніх?

Автор: Іван Вербицький, UA-Футбол

18 июня 2014, среда. 02:51

Росія - Південна Корея 1:1. Так что у нас тєпєрь, двє послєдніх?

Чемпіонат світу з футболу 2014. Група "H". Перший тур

Росія - Південна Корея 1:1. Так что у нас тєпєрь, двє послєдніх? - изображение 1
Росія - Південна Корея 1:1. Так что у нас тєпєрь, двє послєдніх? - изображение 2

Бразилія. Куяба. "Арена Пантанал". 37 603 глядачів

Росія - Південна Корея 1:1

Голи: Кержаков 74 - Лі Кун-Хо 68

Росія: Акінфеєв – А. Єщенко, Іґнашевіч, В. Березуцкій (к), Комбаров – В. Файзулін, Ґлушаков (Денісов 72), Шатов (Дзаґоєв 59) – Самєдов, Кокорін, Ю. Жирков (Кержаков 71)

Тренер – Фабіо Капелло

Корея: Чжун Сун-Рьон – Лі Юн, Кім Юн-Ґвон, Хон Чжон-Хо (Хван Сек-Хо 73), Юн Сук-Йон – Кі Сун-Юн, Хан Кук-Юн, Лі Чун-Йон, Ку Чжа-Чол (к) – Пак Чжу-Юн (Лі Кун-Хо 56), Сон Хюн-Мін (Кім Бо-Кюн 83)

Тренер – Хон Мюн-Бо

Судді: Пітана – Майдана, Белатті (всі – Аргентина)

Передження: Сон Хюн-Мін 13, Кі Сун-Юн 30, Ку Чжа-Чол 90 – Шатов 49

«Опанас (зловісно): Там кацапи…» (Лесь Подерв’янський)

«Вот давай поспоpім раді смєха-то – тpі pаза подскочіт?» - ці рядки живий класик сучасної української лайливої літератури, мабуть, про легенду російського футболу Алєксандра Кєржакова написав. Пітерський нападник, який приїхав на другий у своїй кар’єрі мундіаль, назвав свою збірну одним з претендентів на чемпіонський титул. І найцікавіше, що 25 відсотків співвітчизників цим словам свого форварда щиро повірило. Якщо вірити російським соціологам, то чверть з ними опитаних пророкує «мєдвєдям» Кубок світу.

Українці, відчуваючи теплий подих «брата у ворот», цим цифрам, звісно, вірять. Настільки, що об’єдналися навколо збірної Південної Кореї всією країною. Проте дебютний для росіян на мундіалі матч був окутаний українським символізмом з іншої причини. Лайнсмен Еман Майдана став популярним лише через своє прізвище. Але найцікавіше, що працював аргентинець у місті з назвою Куяба. Для наших північно-східних сусідів ця назва асоціюється найперше з брудним матюком. Для тих же, хто глибоко вивчав історію нашої держави, Куяба – то найперше спільнота східних слов’ян у сьомому-дев’ятому століттях, котра знаходилася в межах Придніпров’я з центром у нинішньому Києві.

«Ну єго к манахам! Ми ігpаєм ілі нєт?»*

Але нумо до гри. Спершу про тих, кого випустили Фабіо Капелло і Хон Мюн-Бо на суд Майдани в Куябі. Італійський тренер Росії своїм варіантом основи не здивував. У воротах грав Іґорь Акінфєєв. Справа в обороні діяв колись глибокий резервіст команди київського «Динамо» Андрєй Єщенко. Пару стопперів склали Сєрґєй Іґнашевіч та харизматичний лідер колективу, його капітан Васілій Бєрєзуцкій. Справа в захисті – Дмітрій Комбаров. Над чистим опорним хавбеком Денисом Ґлушаковим справа розташувався Віктор Файзулін, зліва – Олєґ Шатов. Російського секс-символа Алєксандра Кокоріна, який грав на вістрі атки, з флангів підтримували Алєксандр Самєдов та Юрій Жирков.

Видатний у минулому корейський оборонець Хон Мюн-Бо на дебютному для себе в статусі тренера мундіалі використав класичну донедавна схему 4 – 4 – 2. Воротар - Чжун Сун-Рьон. В обороні справа наліво розташувалися Лі Юн, Кім Юн-Ґвон, Хон Чжон-Хо та Юн Сук-Йон. Квартет півоборонців склали Кі Сун-Юн (справа), капітан Ку Чжа-Чол (зліва), Хан Кук-Юн і Лі Чун-Йон (у центрі). Дует нападників – Пак Чжу-Юн та Сон Хюн-Мін.

«Пулімьот чи танк?»

Стартових десять хвилин суперники провели обопільно нервово. Корейці відразу позначили бажання прибрати м’яч до власних ніг, але через надмірне хвилювання виникав брак у передачах і це дозволяло суперникам вибігати в контрнаступ і навіть подати один кутовий. Щоправда, перші аргесивні спроби корейців були набагато небезпечнішими. Спершу Лі Чун-Йон віддав з місця правого півсереднього розрізний пас на хід Пак Чжу-Юну. Тому, аби приборкати «кулю» і вийти сам-на-сам з Акінфєєвим, не вистачило дрібнички. Згодом вже Сон Хюн-Мін, перехопивши м’яч у середині поля, промчав розрідженим простором зліва у центр і без перешкод вистрелив местрів з 20-ти над поперечиною. З цього моменту кореєць цілком міг витиснути більше.

Такий дебют виглядав багатообіцяючим. Однак надалі корейці, тривалий час перепасовуючись, комбінували в основному в середині поля. Діям азійців бракувало розмашистості. Їхні ж суперники, прагнучи перейти у контрнаступ, використовували елементи пресингу надто обережно і цим компонентом не зловживали. Ех, тут би росіянам стільки бравади, як їхньому славному земляку, козаку Бабаю поряд з дівчиною-співачкою на сцені окупованого Слов’янська! Але не той випадок. До 30-ї хвилини гості створили лиш два натяки на небезпеку, але Самедов не мав шансів замкнути на дальній стійці крос зліва, а з ударом Іґнашевіча зі штрафного метрів з 30-ти впорався воротар суперників Чжун Сун-Рьон.

«Hа моpі штіль»

Власне, до цього часу ставало очевидним, що ця зустріч нагадує шахову партію двох не дуже майстерних шахістів. Суперники може б і хотіли «пожертвувати фігурами» і захопити перевагу, але бракувало вигадки й вміння. Шаблонні, обережні дії залишали командам атакувальні шанси лише у випадку неймовірного фарту. Ближчими до успіху в заключній третині першої половини були корейці. Спершу Ку Чжа-Чол після скидки головою від Хан Кук-Юна пробив метрів з 25-ти низом. М’яч, зрикошетивши від Ґлушакова, летів у правий кут, але розминувся зі стійкою ліченими сантиметрами. Проте найкращу свою атаку азійці організували на 36-й хвилині. То центрбек Хон Чжон-Хо виконав у стилі свого тренера довгу діагональ зі своєї половини поля вліво. Пак Чжу-Юн, знаходячись на куті карного майданчика, виконав головою скидку на Сон Хюн-Міна, а той, опинившись без опіки, хитнув Іґнашевіча, пробив з відкритої позиції метри на три вище поперечини. Майже ідеальний за цих умов шанс було втрачено.

Ось так поволі перший тайм і завершився. Вболівальникам, які знаходилися не на стадіоні, а по той бік екрану, в перерві залишалося лишень дискутувати, чи то те саме «ла-ла-ла-ла» вони почули з трибун. За видовищністю перших ці 45 хвилин перевешили навіть учорашне протистояння Ніґерії та Ірану.

Але ледь гра поновилася, як росіяни видали відрізок активніший, ніж за усю першу половину. Спершу Чжун Сун-Рьон перевів на кутовий дальній удар від Файзуліна. Коли ж підопічні Капелло подали корнер, Березуцкій, зігравши на випередження на ближній стійці, не влучив у рамку зовсім трохи. Корейці відповіли двома дальніми ударами від Ку Чжа-Чола і Кі Сун-Юн. Особливу небезпеку таїв постріл останнього. Акінфєєв відбив м’яч перед собою, а Сон Хюн-Мін не встиг до відскоку зовсім трохи.

«Штоpм на моpі дедалі сильнішає»

Врешті, після цих моменті Хон Мюн-Бо зрозумів, що з таким могутнім суперником із «страни-побєдітєля вєлікой отєчєствєнной» шанс здобути першу перемогу доволі високий. Тому на 56-й хвилині наставник корейців освіжив атакувальну ланку, випустивши замість Пак Чжу-Юна Лі Кун-Хо. Не встиг той увійти в гру, як азійці виконали штрафний. Кім Юн-Ґвон пробив метрів з 30-ти низом, з відскоком від газону. Акінфєєв відбив м’яч перед собою, а Хан Кук-Юн, намагаючись зіграти на добиванні, вдарився у стійку.

Відразу після цього моменту свою першу заміну провів Капелло. Італієць випустив на поле замість опорного хавбека Шатова, який вже мав у пасиві попередження, атакувального півоборонця Алана Дзаґоєва. Щойно армієць Москви з’явився на полі, як суперники в районі лівого кута карної зони заробили після порушення з боку Єщенка штрафний. Кі Сун-Юн виконав навіс, а Кім Юн-Ґвон, вибігши з-за спин оборонців, цілком міг вражати ворота росіян головою. Втім, пробив корейський оборонець непереконливо і Акінфєєв м’яч забрав. На цю реальну загрозу «мєдвєді» відповили дальнім ударом Комбарова, який голкіпер відбив перед собою, але на відскоці першими були партнери Чжун Сун-Рьона.

«Hа моpі гуде шалений штоpм»

Але все воно – не те. Суперники хоч і розуміли, що перемога у першому матчі важлива, але ризикувати заради неї не хотіли. Може, матч так і завершився б нульовою нічиєю, якби не той, кого «братья у ворот» називають одним з найсильніших воротарів Європи. Лі Кун-Хо, отримавши м’яч у середині поля, пройшов з ним метрів десять, і, не знаходячи інших варіантів, пробив. «Куля» летіла в руки голкіперові. Але в останню мить Акінфєєв зіграв самовпевнено і не втримав м’яча – 1:0.

Росія - Південна Корея 1:1. Так что у нас тєпєрь, двє послєдніх? - изображение 3

В принципі, після того шанси на перемогу росіян розвіялися. Жорстока статистика свідчить, що ні радянська, ні російська збірні, пропустивши першими, жодного разу на чемпіонатах світу вольових звитяг не здобували. Та Капелло на ці деталі зважати не мав. Дон Фабіо зреагував миттєво: замість Жиркова вийшов другий чистий нападник Кержаков, а Ґлушакова замінив атакувальний хавбек Іґорь Дєнісов. Майже відразу після того свою зміну змушений був проводити вже корейський тренер, котрий змушений був випускати замість центрбека Хон Чжон-Хо, котрий зіграв майже бездоганно, Хван Сек-Хо. Хон покинув поле через пошкодження і ця втрата мала серйозні наслідки. Не встиг Хван Сек-Хо увійти як слід у гру, як Чжун Сун-Рьон вже відбивав удар від Дзаґоєва справа у дальній кут. На відскоці першим був саме Хван. Стоппер трохи розгубився і пульнув навмання. Влучив кореєць у Єщенка, від якого м’яч відлетів до Кержакова. Алєксандру залишалося з шести метрів влучити у порожні ворота – 1:1.

«Під звуки самовара завіса повільно закривається»

На тому стихія вщухла. Росіяни зрозуміли, що цим голом вони й без того перевершили самих себе. Сил у росіян залишалося більше, але окрім двох флангових навісів на Кокоріна, а також прострілом в нікуди від цього нападника зліва, підопічні Капелло нічим суттєвим не відзначилися. Гра «мєдвєдєй» виглядала простакуватою і ця промолінійність, що логічно, успіху не принесла. 1:1 – результат, який відповідає перебігу подій у матчі.

Примітка. При підготовці матеріалу використані цитати Леся Подерв’янського з твору «Кацапи»

Мы вам всё припомним. 2002. Мятежная Москва

Тэги: Россия, Фабио Капелло, Хон Мён-Бо, ЧМ-2014, Южная Корея

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев


Матчи

Финал

13.07. Германия 1 : 0 Аргентина

Матч за 3 место

12.07. Бразилия 0 : 3 Нидерланды
Все результаты

Результаты

 • Группа А
    И П Н П З-П О
  Бразилия 3 2 1 0 7 : 2 7
  Мексика 3 2 1 0 4 : 1 7
  Хорватия 3 1 0 2 6 : 6 3
  Камерун 3 0 0 3 1 : 9 0
  12.06. Бразилия 3 : 1 Хорватия
  13.06. Мексика 1 : 0 Камерун
  17.06. Бразилия 0 : 0 Мексика
  19.06. Камерун 0 : 4 Хорватия
  23.06. Камерун 1 : 4 Бразилия
  23.06. Хорватия 1 : 3 Мексика
 • Группа B
    И П Н П З-П О
  Нидерланды 3 3 0 0 10 : 3 9
  Чили 3 2 0 1 5 : 3 6
  Испания 3 1 0 2 4 : 7 3
  Австралия 3 0 0 3 3 : 9 0
  13.06. Испания 1 : 5 Нидерланды
  14.06. Чили 3 : 1 Австралия
  18.06. Австралия 2 : 3 Нидерланды
  18.06. Испания 0 : 2 Чили
  23.06. Австралия 0 : 3 Испания
  23.06. Нидерланды 2 : 0 Чили
 • Группа С
    И П Н П З-П О
  Колумбия 3 3 0 0 9 : 2 9
  Греция 3 1 1 1 2 : 4 4
  Кот-д'Ивуар 3 1 0 2 4 : 5 3
  Япония 3 0 1 2 2 : 6 1
  14.06. Колумбия 3 : 0 Греция
  15.06. Кот-д'Ивуар 2 : 1 Япония
  19.06. Колумбия 2 : 1 Кот-д'Ивуар
  20.06. Япония 0 : 0 Греция
  24.06. Япония 1 : 4 Колумбия
  24.06. Греция 2 : 1 Кот-д'Ивуар
 • Группа D
    И П Н П З-П О
  Коста-Рика 3 2 1 0 4 : 1 7
  Уругвай 3 2 0 1 4 : 4 6
  Италия 3 1 0 2 2 : 3 3
  Англия 3 0 1 2 2 : 4 1
  14.06. Уругвай 1 : 3 Коста-Рика
  15.06. Англия 1 : 2 Италия
  19.06. Уругвай 2 : 1 Англия
  20.06. Италия 0 : 1 Коста-Рика
  24.06. Коста-Рика 0 : 0 Англия
  24.06. Италия 0 : 1 Уругвай
 • Группа Е
    И П Н П З-П О
  Франция 3 2 1 0 8 : 2 7
  Швейцария 3 2 0 1 7 : 6 6
  Эквадор 3 1 1 1 3 : 3 4
  Гондурас 3 0 0 3 1 : 8 0
  15.06. Швейцария 2 : 1 Эквадор
  15.06. Франция 3 : 0 Гондурас
  20.06. Швейцария 2 : 5 Франция
  21.06. Гондурас 1 : 2 Эквадор
  25.06. Гондурас 0 : 3 Швейцария
  25.06. Эквадор 0 : 0 Франция
 • Группа F
    И П Н П З-П О
  Аргентина 3 3 0 0 6 : 3 9
  Нигерия 3 1 1 1 3 : 3 4
  Босния и Герцеговина 3 1 0 2 4 : 4 3
  Иран 3 0 1 2 1 : 4 1
  16.06. Аргентина 2 : 1 Босния и Герцеговина
  16.06. Иран 0 : 0 Нигерия
  21.06. Аргентина 1 : 0 Иран
  22.06. Нигерия 1 : 0 Босния и Герцеговина
  25.06. Нигерия 2 : 3 Аргентина
  25.06. Босния и Герцеговина 3 : 1 Иран
 • Группа G
    И П Н П З-П О
  Германия 3 2 1 0 7 : 2 7
  США 3 1 1 1 4 : 4 4
  Португалия 3 1 1 1 4 : 7 4
  Гана 3 0 1 2 4 : 6 1
  16.06. Германия 4 : 0 Португалия
  17.06. Гана 1 : 2 США
  21.06. Германия 2 : 2 Гана
  23.06. США 2 : 2 Португалия
  26.06. Португалия 2 : 1 Гана
  26.06. США 0 : 1 Германия
 • Группа H
    И П Н П З-П О
  Бельгия 3 3 0 0 4 : 1 9
  Алжир 3 1 1 1 6 : 5 4
  Россия 3 0 2 1 2 : 3 2
  Южная Корея 3 0 1 2 3 : 6 1
  17.06. Бельгия 2 : 1 Алжир
  18.06. Россия 1 : 1 Южная Корея
  22.06. Бельгия 1 : 0 Россия
  22.06. Южная Корея 2 : 4 Алжир
  26.06. Алжир 1 : 1 Россия
  26.06. Южная Корея 0 : 1 Бельгияновости ua-football.com