Мексика - Камерун 1:0. Всупереч арбітражу

Автор: Руслан Рудомский, UA-Футбол

13 июня 2014, пятница. 20:55

Чемпіонат світу 2014. Група "А". Перший тур

Мексика - Камерун 1:0. Всупереч арбітражу - изображение 1

Натал. "Арена дас Дунас"Мексика - Камерун 1:0. Всупереч арбітражу - изображение 2

Головний арбітр: Вілмар Рольдан (Колумбія)

Мексика - Камерун 1:0

Голи: Перальта 61

Мексика: Очоа, Васкес, Агілар, Перальта (Ернандес 73), Гуардадо (Фабіан 69), Морено, дос Сантос, Лаюн, Еррера (Сальсідо 90+2), Маркес, Франсіско Родрігес

Камерун: Ітандж, Ено, Мбіа, Шеджу, Шупо-Мотінг, Ето'О, Муканджо, Сонг (Вебо 79), Джегуе (Нункеу 46), Н'Кулу, Ассу-Екотто

Попередження: Морено 57 - Нункеу 5

В місті Натал футболісти збірних Мексики й Камеруну мали змогу на власній шкірі (причому, в прямому значенні цього виразу) відчути, що таке бразильська зима поблизу Екватора. Всі 90 хвилин командам довелося грати під проливним тропічним дощем, тому розраховувати на якусь надзвичайну техніку у їх виконанні не доводилось. Менше з тим, подивитись у цьому матчі було на що.

Для початку здивував головний тренер мексиканців Мігель Еррера, залишивши на лаві для запасних головну свою зірку – Хав'єра Ернандеса, більш відомого як Чічаріто. Замість нього в нападі вийшов Орібе Перальта, чия взаємодія з Джовані дос Сантосом тренеру здалася більш гармонійною. Власне, Еррера не став вигадувати ровер, а вишикував своїх футболістів у традиційну для себе схему – 3-5-2. Що стосується Камеруну, то його футболісти почали гру за схемою 4-3-3, обійшовшись при цьому без кадрових несподіванок.

Не дивлячись на більш атакувальну схему камерунців, перший тайм пройшов за повної переваги збірної Мексики. Латиноамериканці як притисли африканців до воріт одразу після стартового свистка, так і протримали їх там майже всю першу половину гри. Перший удар відбувся уже на 7-й хвилині, а на 11-й мексиканці навіть відкрили рахунок, однак арбітри взяття воріт не зарахували, зафіксувавши в дос Сантоса неіснуючий офсайд.

Мексика - Камерун 1:0. Всупереч арбітражу - изображение 3

Так рахунок вперше не став 1:0 / фото - gazzetta.it

Цей епізод привів камерунців до тями, і вони провели кілька своїх атак. В одній з них вдалося заробити кутовий і Ерік Шупо-Мотінг навіть переправив м'яч у ворота, однак зробив це з метрового офсайду, тому гол справедливо не зарахували. Але після кількахвилинного відрізку камерунської активності гра знову повернулась на половину поля номінальних гостей, а Ектор Еррера при цьому ледь не закинув м'яч за комір Ітанджу – зовсім трохи перекинув ворота.

Мексиканці домінували на полі, але без африканських контратак також не обходилось. В одній з них на 22-й хвилині гри Самуель Ето'О опинився на ударній позиції, але пробиваючи зльоту з кількох метрів не влучив у ворота. Здалося навіть, що голкіпер кінчиками пальців торкнувся м'яча, але арбітр призначив удар від воріт. А на 30-й хвилині "люди в чорному" в третій раз не зарахували гол, і знову у виконанні мексиканців, і знову без очевидних на то підстав. Цього разу Джовані дос Сантос забив після подачі кутового. Під завісу тайму Мексика могла забити ще один гол, однак Перальта не влучив у ворота, до того ж арбітри справедливо (ну нарешті) зафіксували офсайд.

Мексика - Камерун 1:0. Всупереч арбітражу - изображение 4

Вілмар Рольдан - головний "герой" матчу / фото - gazzetta.it

У перерві Вальтер Фінке вирішив якісно підсилити оборону, замість Седріка Джегуе випустивши Дані Нункеу. Певний результат це принесло – у другому таймі гра дещо вирівнялась, хоч уже на самому його початку мексиканці не реалізували стовідсоткову нагоду. Це Перальта вирвався на побачення з Ітанджем, однак не зумів переграти голкіпера збірної Камеруну.

Тотальної переваги мексиканців у другому таймі не було, зате було багато грубої гри у виконанні обох команд. Суперники відверто косили один одного, і в певний момент часу навіть стояло питання про заміну дос Сантоса, якого грубо "зрубав" Сонг. У відповідь мексиканці скосили Стефана Мбіа, який з фінтами рвався до чужих воріт, і Бенуа Ассу-Екотто зі штрафного ледь не поцілив у ворота. М'яч після удару кучерявого камерунця потрапив у стінку, після чого змінив напрямок свого польоту і зовсім трохи розминувся з дальньою штангою.

А на 61-й хвилині Мексика таки "розмочила" рахунок. Красива швидка атака футболістів у зелених футболках завершилась пасом у розріз на дос Сантоса, удар якого по центру парирував Ітандж, однак тут як тут був Перальта, і не довго думаючи відправив м'яч у кут воріт. Цього разу в арбітра не було навіть теоретичних підстав для того. Щоб не зараховувати гол, тому він показав на центр поля.

Мексика - Камерун 1:0. Всупереч арбітражу - изображение 5

За таких погодних умов довелося грати командам / фото - gazzetta.it

Після цього гра чомусь заспокоїлась, причому камерунці, яким потрібно було відіграватись, також не поспішали йти вперед. В цей час Мігель Еррера, витримавши паузу, перевів гру своєї команди на контратаки. Для цього на полі з'явились свіжі Марко Фабіан і Чічаріто, і одразу ж прийнялись розривати камерунський захист. Так на 77-й хвилині Фабіан ледь не заробив пенальті, примусивши камерунця Нункеу фолити проти себе майже на лінії карного майданчика. На щастя для африканців, Дані встиг це зробити до заповітної лінії, ліквідувавши тим самим небезпечний прорив мексиканця.

Через чотири хвилини ці футболісти знову стали головними героями епізоду: Нункеу в останній момент у підкаті буквально зняв м'яч з ноги у Фабіана. В цьому епізоді варто відзначити прекрасний пас Чічаріто, який відрізав практично весь камерунський захист. Що стосується африканців, то вони хоч і не дуже старались для того, щоб врятувати гру, але свій шанс мали. Вже у доданий арбітром час мексиканський голкіпер Гільєрмо Очоа витягнув з дальньої дев'ятки м'яч після удару головою Орельєна Шеджу. Камерунському футболістові при цьому абсолютно ніхто не заважав прицільно наносити удар. А перед тим, як арбітр дав фінальний свисток, Чічаріто встиг не влучити у площину воріт.

Мексика - Камерун 1:0. Всупереч арбітражу - изображение 6

Отож, хоч і мінімальна, та все ж перемога збірної Мексики зробила її фаворитом у боротьбі за друге місце в Групі А. Судячи з усього, вирішальним тут стане матч Хорватія – Мексика в останньому турі.

Запитання автору ви можете задати на конференції.

Тэги: 2014, Камерун, Мексика, Мигель Эррера, Фолькер Финке, ЧМ-2014