Відбір до ЧС-2014. Європейський плей-офф. Греція – Румунія 3:1

Автор: Ігор Семйон, UA-Футбол

15 ноября 2013, пятница. 23:40

Головний арбітр: Педру Проенса (Ліссабон, Португалія)
Греція - Румунія 3:1
Голи: Константінос Мітроглу 14, Дімітріос Салпінгідіс 20, Константінос Мітроглу 66 - Богдан Станку 19
Греція: Орестіс Карнезіс, Іоанніс Манніатіс (Гіоргос Карагуніс 77), Дімітріос Сіовас, Александрос Ціоліс, Георгіос Самарас, Константінос Мітроглу (Теофаніс Гекас 80), Дімітріос Салпінгідіс, Васіліс Торосідіс, Сократіс Папастатопулос, Хосе Холебас, Константінос Кацураніс (Андреас Самаріс 86)
Румунія: Богдан Лобонц, Александру Мател, Разван Рац, Александру Бурчану (Костін Лазер 75), Флорін Гардош, Чіпріан Маріка, Крістіан Тенасе (Александру Максім 87), Габріель Торже (Георге Грозав 75), Дорін Гоян, Богдан Станку, Резван Кочіш
Попередження: Дімітріос Сіовас 40, Константінос Кацураніс 62 - Александру Бурчану 27, Резван Кочіш 35, Дорін Гоян 43, Костін Лазер 88, Костін Лазер 90+2, Разван Рац 90+3
Видалення: Костін Лазер 90+2

Відбір до ЧС-2014. Європейський плей-офф. Греція – Румунія 3:1 - изображение 1

В своїй відбірній групі греки вважались грізною силою. Високий рейтинг забезпечив "еллінам" посів із першого кошику, зробивши колектив, апріорі, фаворитом секстету. Конкуренти могли, звичайно, сподіватись на те, що під тиском відповідальності в "еллінів" затремтять коліна і команда – без явних зірок у складі – посиплеться. Втім, нічого подібного не сталось. Греція – то Греція; із заздрісною стабільністю цій команді вдається зберігати своє обличчя, свій власний малюнок гри в компанії будь-яких суперників і на будь-якому рівні. Поки інші борються, в тому числі, і з собою – греки гнуть власну лінію. В групі G "елліни" до останнього туру претендували на виконання максимального завдання, але, в підсумку, задовольнились мінімумом, віддавши пряму путівку на Мундіаль збірній Боснії та Герцеговини. Тому задля третього в своїй історії виходу у фінальну частину Чемпіонату Світу, греки сьогодні почали дуель проти румунів.

Суто з історично-статистичної точки зору Румунія на свого суперника по плей-офф може дивитись зверхньо. Так, ніколи румуни не вигравали Чемпіонатів Європи, але на Чемпіонатах Світу мають досягнення, які грекам зараз можуть тільки снитись у рожевих снах. По-перше, досвід (сім виступів у фінальних частинах), по-друге, доходження до пізньої стадії турніру (чвертьфінал). Інша мова, що все те – то справи давно минулих літ. Той чвертьфінал був у 1994-му році, остання просто участь у Мундіалі – у 1998-му. Румунія останні 15-ть років знаходилась на задвірках світового футболу. І от остання відбірна кампанія подарувала футболістам із батьківщини графа Дракули неабияку надію повернутись до світової еліти; вже був подвиг, коли румуни в групі випередили Туреччину та Угорщину – більш рейтингові команди. Однак, останній крок – то саме плей-офф, який і стартував сьогодні.

І не сказати, що суперники приготували одне одному якісь секрети. Румуни, як і очікувалось, зі старту взялись за свою улюблену справу – контроль м’яча. А греки надто й не противились. Навпаки, господарі, навіть, раділи спробам суперника першим номером вести гру. Хвилин 10-ть тривала розвідка – а потім почались веселощі. Греки забили чи не з першого моменту, який створили біля воріт Лобонца. Румуни ніби відбились зі стандарту, але пройшов навіс другим темпом від Салпінгідіса; Рац і компанія намагались ніби спіймати суперника на положенні "поза грою", але не вгледіли за тим, як Мітроглу вмостився за їх спинами і в потрібний момент визирнув – 1:0.

Відбір до ЧС-2014. Європейський плей-офф. Греція – Румунія 3:1 - изображение 2

То аж ніяк не могло бути вироком для наших сусідів. Взагалі, гра трохи була невластивою для греків. Так, вони віддали м’яча супернику, попереду діяли ефективно, але, при цьому, не монолітно виглядали в захисті. Румуни після пропущеного голу сміливо пішли вперед і швидко рахунок вирівняли: Торже зліва зі штрафного навісив на дальню стійку, Станку відгукнувся і з гострого кута переправив м’яча в сітку воріт.

То було болісним ударом для "еллінів", зважаючи на ціну виїзного голу в плей-офф. Втім, греки тут же повернули собі перевагу: атака вдалась широкою; пройшов пас направо на Торосідіса, той, довго не думаючи, зробив зручний для Салпінгідіса простріл – греки знову вийшли вперед, але пропущений гол вже змінював їхній настрій.

Запал господарів, і дійсно, трохи вгамувався. Греки багато думали про атаку, але вже не наважувались великими силами йти вперед. Ще більшою засторогою "еллінам" стали кілька контратак румунів – Фернандо Сантуш небезпідставно нервував. Попри майже 25-ть хвилин гри, в першому таймі команди вирішили трохи зачекати і подивитись, в першу чергу, як діятиме суперник.

Відбір до ЧС-2014. Європейський плей-офф. Греція – Румунія 3:1 - изображение 3

Так і розійшлись. На другий тайм греки вже мусили будувати сміливі плани: власне, мінімальна перевага – то хліб "еллінів", але пропущений гол плутав їм усі карти. А для румунів такий рахунок не був найгіршим розвитком подій: з думками про домашній матч наші сусіди вже старались "сушити" гру.

Втім, дії від оборони, як показали практика, не найсильніший козир румунів. При позиційних атаках греків все ніби було спокійним, а от на стандартах греки запалювали: рахунок 3:1 зробив Мітроглу, ефектним ударом замкнувши навіс зі штрафного, підправленого скидкою головою від Кацураніса.

Греки відчули запах крові і зупинятись не бажали. Вже багато вдавалось господарям – і Румунія була за крок від повного провалу. Втім, "обмежились" тільки видаленням Лазера – вдома тепер буде надзвичайно складно.

Матч, який не підтвердив очікувань з точки зору малюнку гри і рахунку. Греки постали дуже привабливим колективом, збалансованим і виглядали, дійсно, класно й зріло. Румуни не в безвихідному становищі, але в дуже складному. Два голи їм потрібно буде забивати – стрибати, практично, вище голови.

Тэги: Греция, Раунд плей-офф, Сборная Румынии, Чемпионат мира 2014