Відбір до ЧС-2014. Білорусь – Франція 2:4. Видих

Автор: Ігор Семйон, UA-Футбол

10 сентября 2013, вторник. 23:55

Головний арбітр: Даніеле Орсато (Чіо, Італія)
Білорусь - Франція 2:4
Голи: Егор Філіпенко 32, Тімофей Калачев 57 - Франк Рібері 47 (пен.), Франк Рібері 64, Самір Насрі 70, Поль Погба 73
Білорусь: Сергій Веремко, Станіслав Драгун (Едгар Олехновіч 71), Олександр Мартинович, Олександр Глєб, Антон Путіло, Сергій Балановіч, Ян Тігорєв (Ренан Брессан 83), Дмитро Верховцов (Віталій Родіонов 77), Максім Бордачев, Єгор Філіпенко, Тімофей Калачев
Франція: Юго Льоріс, Гаель Кліші, Франк Рібері (Мусса Сіссоко 80), Матьє Вальбуена, Олівьє Жіру, Блез Матюйді, Бакарі Санья, Дімітрі Пайєт (Самір Насрі 61), Поль Погба, Лоран Косельни, Ерік Абідаль
Попередження: Єгор Філіпенко 33, Сергей Веремко 46, Александр Глеб 79 - Гаель Кліші 43

Відбір до ЧС-2014. Білорусь – Франція 2:4. Видих - изображение 1

Смішно, чи не смішно, але збірна Франції до матчу в Гомелі підходила із шокуючою для власних вболівальників серією: в п’яти крайніх поєдинках підопічні Дідьє Дешама не забили у ворота суперників жодного м’яча. І якщо "миролюбність" в товариських поєдинках проти Уругваю, Бразилії та Бельгії французів била тільки по самолюбству, то гольова засуха в офіційних матчах ускладнила "Галльським Півням" життя у відбірній кампанії до Чемпіонату Світу 2014. Конкуруючи зі збірною Іспанії, втрачати очки в боротьбі з нижчими за класом суперниками – недозволена розкіш. Після п’ятничного конфузу в Тбілісі, французи сьогодні намагались не повторити помилок вже в Гомелі.

У футбольної Франції з білорусами досить цікаві стосунки. До сьогодні команди зустрічались між собою тричі: двічі в рамках відбору до Євро-2012, і одного разу – вже в цьому кваліфікаційному турнірі. І, незважаючи на постійний статус фаворитів, французам не завжди вдавалось заганяти білорусів у тупик: в активі кожної з команд по перемозі, а ще одного разу була нічия. І от сьогодні в історії цього протистояння писалась нова сторінка.

До честі білорусів – вони зробили все від себе можливе, щоб в цій історії їхнє ім'я було виділене жирним шрифтом. Французи почали без розвідки, втім, коли на ворота Льоріса послідувало кілька гострих контратак (момент, зокрема вже на 8-ій хвилині мав Балановіч), гості стали діяти вже з оглядкою на власні тили.

Атакам же французьким задавали тон флангові гравці – Рібері та Вальбуена. Втім, першими забили саме господарі. Привіт Юго Льорісу. Своєю наполегливістю білоруси заробили право на подачу кутового: Калачев виконав, а Філіпенко метрів з восьми головою пробив точно по центру: м’яч був нескладним для голкіпера, але французький страж воріт примудрився пропустити шкіряного під рукою.

До кінця тайму господарі французам розбігтись уже не дали. Переломним в матчі, по суті, став момент на самому початку другої 45-хвилинки. Рібері відірвався від опонентів, пробіг повз Веремко і опинився на газоні: пенальті, яке реалізував сам постраждалий.

Відбір до ЧС-2014. Білорусь – Франція 2:4. Видих - изображение 2

В діях французів відчувалась певна скованість: підопічні Дешама, хоч і не відчували посягань на своє друге місце, боялись втратити очки. А білоруси тим часом грали за принципом "чужих подивитись і себе показати". На 57-ій хвилині показав себе гарно Калачев, який наважився на удар метрів з 30-ти і не прогадав: Льоріс знову наламав дров, змусивши хапатись за голову "мешканців" французької лави запасних.

Холоднокровним залишався тільки Дідьє Дешам, який швидко зорієнтувався в ситуації і зробив відразу після пропущеного голу заміну, яка дала свої плоди, по суті, сторицею. Самір Насрі вийшов замість доволі інертного Дімітрі Пайєта і вже через три хвилини створив момент для Рібері: фланговий прохід гравця "Манчестер Сіті" завершився прострілом в район воротарської зони, де боротьбу в опонентів виграв Франк і безжально вколотив м’яча в сітку білоруських воріт.

Після цього наші сусіди посипались. Надійно тримати захист їм не вдавалось (та й, схоже, білоруси цього й не хотіли), а французи свого вже не віддали. Спочатку ще раз своє вагоме слово сказав Самір Насрі: нерозторопністю опонентів півзахисник скористався дуже вміло – удар метрів з двадцяти виявися непідсильним для Веремко. А ще через три хвилини у ворота господарів залетів і четвертий м’яч: Поль Погба підстеріг помилку ворожого голкіпера - який не впорався з подачею Вальбуени - і заштовхав шкіряного в сітку.

Відбір до ЧС-2014. Білорусь – Франція 2:4. Видих - изображение 3

Так от – за десять хвилин французи з 2:1 перевернули все на 2:4. До кінця поєдинку свою перевагу "Галльські Півні" вже не розгубили. Кінцівка матчу пройшла, практично, без моментів – натхнення білорусів покинуло, а французів муза надихала впевнено контролювати м’яч. Команда Дідьє Дешама наздоганяє в турнірній таблиці Іспанію, маючи при цьому на один зіграний матч більше.

Тэги: Франк Рибери, Франция, Чемпионат мира 2014