Відбір до ЧС-2014. Бельгія - Сербія 2:1. Програма мінімум

Головний арбітр: Стефан Ланнуа (Франція)
Голи: Кевін Де Брюйне 13, Маруан Феллайні 60 - Александар Коларов 87
Бельгія: Тібо Куртуа, Тобі Алдервейрельд, Даніель ван Бюйтен, Венсан Компані, Ян Вертонген, Аксель Вітсель, Кевін Де Брюйне (Ромелу Лукаку 82), Маруан Феллайні (Мусса Дембеле 71), Крістіан Бентеке, Кевін Міральяс (Еден Азар 64), Насер Шадлі
Сербія: Владімір Стойковіч, Мілан Бішевац, Браніслав Івановіч, Александр Мітровіч (Марко Щеповіч 69), Душан Тадіч, Александар Коларов, Любомір Фейса, Лазар Марковіч, Душан Баста, Лука Мілівоєвіч (Радосав Петровіч 69), Невен Суботіч
Попередження: Александр Мітровіч 33, Мілан Бішевац 90+1

Відбір до ЧС-2014. Бельгія - Сербія 2:1. Програма мінімум - изображение 1

Не кожна футбольна країна може похвалитись зірковою збірною. Частіше – в команді (якщо це не гранд) є один-два футболісти, які, як кажуть, на слуху і які ведуть за собою партнерів. Але сучасна збірна Бельгії не така. Бельгійцям поталанило, що в них один час підросло ціле покоління дуже класних гравців; як наслідок – збірна, яка може вирішувати серйозні завдання. По сітці відбору до Чемпіонату Світу-2014 підопічні Марка Вільмотса йдуть дуже впевнено і сьогоднішня перемога гарантувала команді як мінімум друге місце в групі.

Горді серби аж ніяк не вважались фаворитами цього матчу. Взагалі, цю відбірну кампанію колектив Сініші Міхайловіча провалює. В своєму кращому стані серби могли б поборотись з тими таки бельгійцями, - та й з хорватами теж – за місце під бразильським сонцем, але в тому то й справа, що сучасна збірна Сербії – далека від свого ідеалу.

2:1 – але інтриги в матчі не було. Господарі впевнено почали поєдинок і вже на 13-ій хвилині відкрили рахунок. Поки серби намагались перелаштуватись після свого наступу, бельгійці організували швидку контратаку, підсумком якої стала точна передача Яна Вертонгена на дальню стійку, звідки Де Брюйне ввігнав м’яча в сітку воріт Владіміра Стойковіча.

Відбір до ЧС-2014. Бельгія - Сербія 2:1. Програма мінімум - изображение 2

Серби, щоправда, огризались моментами – Івановіч був на вигідній позиції, потім ледь не забив Лазар Марковіч, - але й бельгійці до перерви ще кілька разів вибачали опонентів. Зокрема, Крістіан Бентеке розгубився під час вигідного, в цілому, епізоду.

На старті другого тайму – знову момент у Бентеке, але гол прийшов від Феллайні. Подача від кутового прапорця обернулась для сербів катастрофою: ніхто не вгледів за переміщеннями футболіста "Евертона" і той, залишившись на одинці, головою спрямував м’яча за спину Владіміру Стойковічу – 2:0.

Заключні хвилини матчу проходили під акомпанемент оплесків глядачів, що зібрались цього вечора на трибунах стадіону у Брюсселі. Місцеву публіку потішила ще й новина, висвітлена на табло – "Хорватія – Шотландія 0:1". Дійсно, бельгійці за такої ситуації виходили в одноосібні лідери групи, вже гарантувавши собі як мінімум другу сходинку таблиці.

Почуття радості і гордості за виконану роботу не дозволили господарям зберегти концентрацію до останніх секунд гри, втім, гол Коларова зі штрафного для бельгійців був тільки локальною неприємністю…

2:1 - серби остаточно вже втратили віру в успішний підсумок цієї відбірної кампанії, а бельгійці після фінального свистка не стримували емоцій. Ще б пак… Команда за крок від фінальної частини Чемпіонату Світу – вперше, з 2002-го року.