ТМ. Франція - Нідерланди 2:0. Шарм і прагматичність

Автор: Ігор Семйон, UA-Футбол

5 марта 2014, среда. 23:54

Париж. Стадіон "Стад де Франс"
Головний арбітр: Мартін Аткінсон (Лідс, Вест Йоркшир, Англія)
ТМ. Франція - Нідерланди 2:0. Шарм і прагматичність - изображение 1Франція - Нідерланди 2:0ТМ. Франція - Нідерланди 2:0. Шарм і прагматичність - изображение 2
Голи: Карім Бензема 32, Блез Матюіді 41

Франція: Юго Льоріс, Матьє Дебюші (Бакарі Санья 87), Патріс Евра (Лука Дінь 46), Рафаель Варан, Йоан Кабай, Матьє Вальбуена (Франк Рібері 63), Карім Бензема (Олівьє Жиру 81), Антоні Грізманн (Лоік Ремі 68), Блез Матюіді, Поль Погба (Мусса Сіссоко 81), Ельякім Мангала

Нідерланди: Яспер Сіллессен, Грегорі ван дер Віл, Рон Влар, Мартінс Бруно Інді, Дейлі Блінд (Карім Рекік 52), Йорді Класі, Куінсі Промес, Кевін Стротман (Стейн Схарс 39), Робін ван Персі, Уеслі Снейдер (Даві Классен 72), Жан-Поль Бутьюс (Мемфіс Депай 73)

Попередження: Йоан Кабай 77 - Грегорі ван дер Віл 37

ТМ. Франція - Нідерланди 2:0. Шарм і прагматичність - изображение 3

В прекрасній футбольній атмосфері проходив матч. Ще до старту поєдинку вболівальники, які вщент заповнили трибуни арени "Стад де Франс", почали співати і не припиняли цього робити аж до самого завершення дійства. Дійсно, настрій у французів – що треба. На клубному рівні вболівальники із цієї країни тішаться з потужного ходу в Лізі чемпіонів ПСЖ і вірять, що паризькому гранду під силу пройти в турнірі далеко; ну а в національному масштабі – на рівні збірних – з посмішкою згадують уже ставши епічним протистояння зі збірною України і обговорюють перспективи своєї улюбленої команди на бразильському Мундіалі.

Дідьє Дешам після тієї перемоги в раунді плей-офф скинув з плеч величезний тягар. До тренера тепер стали ставитись у Франції більш довірливо, експерименти із викликаними/невикликаними гравцями до лав збірної стали розглядатись громадськістю не як привід для критики Дешама, а як можливість, дійсно, спробувати щось нове, незвичне… Матчу проти збірної Нідерландів чекали довго і його справедливо розглядали як один із головних етапів підготовки до Чемпіонату Світу. До бразильського старту французи ще зіграють три спаринги, але суперники в них будуть не такими іменитими, як сьогодні (Норвегія, Парагвай, Ямайка).

ТМ. Франція - Нідерланди 2:0. Шарм і прагматичність - изображение 4

4-3-3 проти 4-2-3-1 – такі формації обрали наставники обох колективів. У французів склад був бойовим; незвично виглядав хіба що центр захисту, який сформували Рафаель Варан і Ельякім Мангала, ну і кидалась у вічі відсутність Франка Рібері, якого на фланзі атаки замінив семимильними кроками прогресуючий Антоні Грізманн. До речі, не викликав Дешам одного з кращих гравців Ліги 1 Александра Лаказетта, а от Грізманну дав шанс. Напевно ж, час нападника "Ліона", якщо він не здасть у грі, настане трохи пізніше. Луї ван Гаал зі старту на лаві залишив Арьєна Роббена, Стейна Схарса, зате кинув у бій Робіна ван Персі та добре знайомого французьким вболівальникам Грегорі ван дер Віля.

Французи дуже впевнено почувались на полі. Перший тайм пройшов при абсолютній ігровій та територіальній перевазі господарів. При цьому, на старті матчу було наполегливе окреслення "галльськими півнями" саме території. Підопічні Дешама намагались розтягнути захист суперника різкими змінами векторів атак, переведенням м’яча з одного флангу на інший. Швидкості, можливо, були і не реактивними, але думка і багатогранність, що простежувались у діях французів, дуже тішили вболівальників на трибунах. Господарі, крім всього іншого, виграли й центр поля (ще б пак: з тріо Погба – Матюіді – Кабай було б гріх віддати супернику центральний плацдарм), що змушувало нідерландців більше грати на руйнування, а не на створення.

ТМ. Франція - Нідерланди 2:0. Шарм і прагматичність - изображение 5

Перші 20 хвилин у Сіллессена роботи практично не було, а от потім її з'явилось стільки, що голкіпер вже й не встигав. Власне, перший по-справжньому гострий епізод біля нідерландських воріт не завершився голом не через дії голкіпера, а через те, що Рон Влар завбачливо прийшов страхувати воротаря. Вальбуена з правого флангу перевів м’яча на лівий край штрафного майданчику, Грізманн звідти в мить відпасував ближче до центру на Бензема, але удар Каріма прийняв на себе саме Влар.

Далі французи чомусь почали дріботіти і дали можливість збірній Нідерландів провести свій наступ. Біля 30-ої хвилини "помаранчеві" чи не вперше організували дійсно вартий випад. Розігравши кутовий, Влар пробивав другим темпом після спроби ван Персі, але Льоріс зіграв чудово. То був, по суті, єдиний епізод в матчі, коли Юго довелось так серйозно вступити в гру.

Гості після того свого моменту спробували організувати ще кілька атак, але наткнулись тільки на вбивчу відповідь суперника. Йшла 32-а хвилина коли французи вибороли м’яча в нідерландців у центрі поля, Блез Матюіді виконав довгу діагональ на правий фланг на Бензема, Карім спокійно втік від опонента і класно пробив в дальній кут воріт Сіллессена – 1:0.

ТМ. Франція - Нідерланди 2:0. Шарм і прагматичність - изображение 6

Усмішка на обличчі Дідьє Дешама яскраво відображала настрій, напевно, всіх французьких шанувальників футболу. Вечір у них був приємний. "Триколірні" продовжували контролювати гру і перед перервою забили вдруге. Цього разу відзначився вже сам Матюіді, який в акробатичному стрибку замкнув навіс Вальбуени з правого флангу. Звичайно, господарі діяли добре, але варто ще відзначити безвольну гру підопічних ван Гаала. Збірна Нідерландів нічим не дивувала суперника.

В другому таймі "помаранчеві" більше володіли м’ячем, але абсолютно нічого не створювали попереду. Французи теж уже не загострювали, тому боротьба точилась в основному в центрі поля. Темп гри був невисоким, креативу бракувало, але тиснуло це тільки на Луї ван Гаала. Підопічні Дешама себе вже показали у першому таймі і за умови інертності суперника цього вистачало для перемоги. Принаймні, один небезпечний момент у вигляді прострілу (автор його - Мемфіс Депай) на ван Персі за весь другий тайм – це хіба показник?!

Збірна Нідерландів той час, що залишається до старту Мундіалю, має використати з максимальною користю. Працювати Луї ван Гаалу є над чим. Власне, і гра французів не ідеальна, але команда Дідьє Дешама має шалений потенціал. Чи вдасться його розкрити на Чемпіонаті Світу – ось це актуальне питання.

Тэги: Блез Матюиди, Карим Бензема, Нидерланды, сборная Франции, Чемпионат мира 2014