Відбір на ЧС-2014. Нідерланди - Румунія  4:0. Курс на Бразилію

Відбір на ЧС-2014. Нідерланди - Румунія 4:0. Курс на Бразилію

Автор: Ігор Семйон, UA-футбол

26 марта 2013, вторник. 23:54

"Амстердам Арена"

Нідерланди - Румунія 4:0
Голи: Рафаель ван дер Ваарт 12, Робін ван Персі 56, Робін ван Персі 65 (пен.), Джермейн Ленс 90+1
Нідерланди: Кеннет Вермеєр, Деріл Янмаат, Стефан де Врей, Роландо Мартінс Інді, Дейлі Блінд, Джонатан де Гузман (Адам Махер 73), Джермейн Ленс, Кевін Строотман, Робін ван Персі (Сім де Йонг 86), Рафаель ван дер Ваарт (Йорді Класі 79), Арьєн Роббен
Румунія: Костел Пантілімон, Разван Рац, Габріел Тамаш, Александру Боурчану, Влад Кірікеш, Богдан Станку, Георге Грозав (Адріан Муту 68), Адріан Попа (Габріел Торже 63), Флорін Гардош, Міхай Пінтілій, Крістіан Тенасе (Александру Кіпчу 60)
Попередження: Роландо Мартінс Інді 47, Дейлі Блінд 61 - Александру Кіпчу 89

Відбір на ЧС-2014. Нідерланди - Румунія  4:0. Курс на Бразилію - изображение 1

Цих хлопців складно зупинити / фото - uefa.com

Провальний виступ на ЄВРО-2012 збірна Нідерландів намагається хоч якось компенсувати феєрією у відборі на наступний масштабний форум. Дійсно, футболісти з країни тюльпанів до 6-го туру змагань підійшли в ранзі команди, яка ще не втратила жодного очка. І на поєдинок проти збірної Румунії підопічні Луї ван Гала виходили з намірами і далі продовжити приємну для себе і своїх вболівальників традицію.

А от румуни ведуть відчайдушну боротьбу з турками та угорцями за другу сходинку турнірної таблиці групи D. Востаннє збірна Румунії приймала участь у фінальній стадії Чемпіонату Світу в далекому 1998-му році, тому за можливість зіграти на полях Бразилії Разван Рац і компанія б'ються дуже енергійно.

Саме зарядженість на боротьбу, самовіддача могли сьогодні допомогти румунам зачепитись за очки в матчі на "Амстердам Арені". І почали гості досить таки непогано, про що свідчить атака, яку створили Адріан Попа та Богдан Станку, однак удар останнього так і не відбувся.

Але на цьому, власне, ліміт гостьових атак у першому таймі завершився. Настала черга голландців. Ленс - ван Персі – Роббен як по нотах раз за разом розігрували свої комбінації. А ще їм активно допомагали ван дер Ваарт та Строотман. Останній, до речі, на 8-ій хвилині дальнім ударом намагався присоромити Пантілімона – але голкіпер зіграв добре. А вже через кілька хвилин на вістрі опинився Робін ван Персі, який у стрибку намагався замкнути зручний простріл Ленса з флангу – вийшло не точно.

А вже в наступній атаці ті ж таки Ленс та ван Персі створили момент для ван дер Ваарта, яким Рафаель скористався на повну. Ленс виборов м’яча на чужій половині поля і віддав на Робіна, той швидко згрупувався і прокинув шкіряного далі на ван дер Ваарта, а півзахисник "Гамбурга" гарматним пострілом метрів з 20-ти поцілив точнісінько в кут румунських воріт – 1:0.

Тут би господарям розвивати свій успіх – і далі тиснути на ворота Пантілімона… Але ні. Голландці заспокоїлись, гра відсунулась до середини поля, де м’яча почергово перекочували між собою то одні, то інші. Румунам вже було не так складно, хоча голландці ще деколи загрожували воротам Пантілімона – зокрема, пробивали Робін ван Персі та Кевін Строотман.

Але підопічні Віктора Піцурке все таки претендують на друге місце в групі, тому дивно було б, якби вони, навіть, не пробували відігратись. На 38-ій хвилині тільки класний сейв Вермеєра не дозволив м'ячу залетіти в кут голландських воріт: з правого краю штрафного майданчика класно пробивав Адріан Попа.

Відбір на ЧС-2014. Нідерланди - Румунія  4:0. Курс на Бразилію - изображение 2

Після перерви Робін розігрався / фото - uefa.com

Другий тайм футболісти збірної Нідерландів почали не так вибухово, як перший. Але небезпеку біля воріт Пантілімона голландці, все ж, створювали постійно. Ван Персі та ван дер Ваарт спочатку не використали зручні нагоди, але навряд чи про це хтось буде згадувати. Господарі на класі ще до 65-ої хвилини зробили рахунок 3:0 і на цьому матч, в принципі, можна було б завершувати. Двічі відзначився Робін ван Персі, при чому перший гол форварда "МЮ" виявився дуже ефектним. Роббен за допомогою все того ж ван Персі елегантно розібрався із захистом збірної Румунії і з лицевої лінії подав точнісінько на голову 9-му номеру: ван Персі м’яко кивнув і м’яч по цікавій траєкторії оминув Пантілімона і затріпотів у сітці. А третє взяття воріт господарі провели із одинадцятиметрової позначки. Гардош не за правилами у власному штрафному майданчику зустрів Ленса – пенальті спокійно реалізував ван Персі. Добили господарі бідолашних румунів на 91-ій хвилині: Де Йонг пробив здалеку, Пантілімон м’яча відбив перед собою, а на добиванні першим виявися Ленс.

Відбір на ЧС-2014. Нідерланди - Румунія  4:0. Курс на Бразилію - изображение 3

Ось так... / фото - uefa.com

За весь матч футболісти збірної Нідерландів кілька разів тільки дозволили румунам по-справжньому відчути смак гри… Дуже впевнено колектив Луї ван Гала записав до свого активу чергову перемогу в цьому відборі.

Тэги: Нидерланды, Робин ван Перси, Чемпионат мира 2014